Türkçe

Your rights are protected!

Do not forget to write to us for any questions and comments.

Information Society Services

Şirket Bilgileri

Şirketin Ticari Ünvanı ve Merkezi

İstanbul Ödeme ve Elektronik Para A.Ş.

Vergi Dairesi

Zincirlikuyu

Vergi Numarası

481 061 8489

Şirketin Sicil Yeri

İstanbul

Şirket Türü

Anonim Şirket

Taahhüt Edilen Sermaye Miktarı

50.000.000 TL

Ödenen Sermaye Miktarı

50.000.000 TL

Mersis No

0481061848900010

Genel Müdürlük Adresi

Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent Plaza No:173 10.kat No:34 Şişli/İstanbul

Telefon

0212 280 66 95

Fax

0212 280 66 96

E-posta

destek@ist-pay.com

Denetim Bigileri

Denetim Merci

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası A.Ş.

Adres

Hacı Bayram Mah. İstiklal Cad. No:10 06050 Ulus Altındağ Ankara

İletişim

+90 312 507 50 00

Web

www.tcmb.gov.tr

Denetçi Firma

Denge Bağımsız Denetim SMMM A.Ş.

Adres

Hürriyet Mah. Dr. Cemil Bengü Cad. Hak İş Merkezi No:2 Kat:1 Çağlayan- Kağıthane/İstanbul

Telefon

+90 212 296 51 00

Faks

+90 212 296 51 44

Web

www.mazars.com.tr

Ortaklık Yapısı ve Yönetim Kurulu

Ortaklar

Sermaye TL Pay Oranı %

Yönetim Kurulu Başkanı-Asım SARRAF

50.000.000 TL 100

Yönetim Kurulu Üyeleri - Süreyya SARRAF

Doç. Dr. İbrahim Sırma


Fraud Information and Fraud Types

1. KULLANICI BİLGİLENDİRMESİ

Sayın Kullanıcı,

İstanbul Ödeme ve Elektronik Para A.Ş. (İst-Pay) tarafından sunulan hizmetleri kullanırken;

 • İnternet sayfalarının güvenli (https) bağlantısı olduğuna ve SSL sertifikasının geçerli olmasına
 • İst-Pay sosyal medya adresleri olarak aşağıdakilere itibar edilmesini önemle bilgilerinize arz eder, konuya ilişkin olarak bilgilendirildiğinizi kabul ve beyan etmiş olursunuz.

Facebook: https://www.facebook.com/istanbulodeme/
Twitter:https://twitter.com/istanbulodeme/
Instagram:https://www.instagram.com/istanbulodeme/
Linkedin:https://www.linkedin.com/company/istanbulodeme/mycompany/
İletişim mail: info@ist-pay.com
İletişim tel: +90 (212) 280 66 95 / 96

Şüpheli bir durumla karşılaştığınızda lütfen 0212 280 66 95 nolu çağrı merkezimizi arayınız.


2. DOLANDIRICILIKLA İLGİLİ BİLGİLENDİRME

Kendinizi Dolandırıcılıktan Koruyun

Dolandırıcılar Önce Güveninizi Kazanır, Sonra Paranızı Çalar.

İst-Pay'i sadece tanıdığınız kişilere para göndermek için kullanın. Asla şahsen tanımadığınız bir kişiye para göndermeyin. Dolandırıcılar; Telefon, geleneksel posta, e-posta ve internet gibi her türlü yolu denerler. Güveninizi kazanırlar ve sizi tuzağa düşürdüklerinde sizden para isterler; ardından da parayı alıp kaçarlar. Sizi tuzağa çekmek için kullandıkları senaryolar sürekli değişir.

Tuzağa düşmemek için aşağıdaki yöntemleri bilgilerinize sunarız:

 1. Telefon Dolandırıcılığı: Dolandırıcı, telefonla sizi arayarak benzer şekilde inandırıcılığı sağlamak için arka fonda polis telsizi, yazıcı sesi ya da bankadan aradığına ilişkin sesleri taklit edebilmektedir. Telefonda kendini polis, savcı veya bir kamu görevlisi olarak tanıtarak sizden para talep eden kişilere dikkat ediniz. Bir kamu görevlisi asla size telefon ederek para transferi yapmanızı istemeyecektir.
 2. Sosyal Medya Dolandırıcılığı: E-posta, SMS ya da sosyal medya aracılığıyla güven ortamı oluşturup paylaşılan bağlantının tıklanmasını sağladıktan sonra sahte internet sitesine yönlendirerek güvenlik açısından kritik bilgileri ele geçiren dolandırıcılık türüdür. Bu şekilde gerçekleştirilen dolandırıcılıklar genellikle Yemleme (Phishing) olarak da bilinmektedir.​

İst-Pay tarafından sunulan hizmetleri kullanırken:

 • https uzantılı olmasına,
 • SSL li olmasına,
 • İst-Pay Sosyal Medya adresleri olarak aşağıdakilere:

Facebook: https://www.facebook.com/istanbulodeme/
Twitter:https://twitter.com/istanbulodeme/
Instagram:https://www.instagram.com/istanbulodeme/
Linkedin:https://www.linkedin.com/company/istanbulodeme/mycompany/
İletişim mail: info@ist-pay.com
İletişim tel: +90 (212) 280 66 95 / 96

itibar edilmesini önemle rica ederiz.

3. İnternet ve Mobil Cihaz Dolandırıcılıkları: Virüsler, kötü amaçlı yazılımlar ve truva atı, vb. zararlı programları bilgisayar ya da cep telefonuna bulaştırma yoluyla kişisel ve finansal bilgileri (internet/mobil bankacılığı/İst Pay şifresi, SMS ile iletilen mobil onay kodu, vb.) ele geçirmeyi amaçlayan dolandırıcılık türüdür.

3.1. Bilgisayar ve Mobil Cihaz Zararlı Yazılımları: Bilgisayar ve mobil cihazlara zarar vermek, bilgi çalmak, vb. amaçlarla hazırlanmış kötü amaçlı yazılımlardır. Örnek olarak virüsler, truva atları, solucanlar verilebilir.

3.2. Site Trafiği Yönlendirme (Pharming)​: Farming, adres çubuğuna doğru internet adresi yazılmasına rağmen (örneğin; www.ist-pay.com.tr), dolandırıcıların DNS (Alan Adı Sistemi) ayarlarını bozarak internet sayfasını sahte bir internet sayfasına yönlendirmesi yoluyla gerçekleştirilen dolandırıcılık türüdür.

Dolandırıcılar bazen insanları para transfer etmeye teşvik eder. Şu amaçlarla kendisine para göndermenizi isteyen bir kişiye para transfer etmeyin:

 • Teyit etmediğiniz bir acil durum.
 • İnternet alışverişi.
 • Anti-virüs koruması.
 • Gayrimenkul depozitosu veya ödemesi.
 • Çekiliş veya ödül kazanma iddiası.
 • Vergi ödemesi.
 • Yardım bağışı.
 • Gizli müşteri olarak görevlendirilme.
 • İş fırsatı.
 • Kredi kartı veya kredi ücreti.
 • Kiralık mülk sahtekarlığı.
 • Sahte Çek sahtekarlığı.
 • İlişki Sahtekarlığı.
 • Göçle ilgili bir konunun çözümlenmesi.

4. Yapılan transfer işlemine ilişkin referans numarası, şifre, kişisel veri, bilgi, tutar, alıcı vb. bilgileri asla üçüncü kişilerle paylaşmayın.

5. Sizin kazandığınıza dair bir ödül olduğu söylenerek sizden ödülü almak için vergi veya komisyon ödemesi talep edilmesi durumunda bunun bir dolandırıcılık girişimi olabileceğini düşünerek dikkatli olunuz. Kazandığınız bir ödül olduğundan bahisle bunu talep etmek için para havalesi yapmanız gerektiğini iddia eden sözde çekiliş, ödül veya piyango şirketi temsilcilerine dikkat ediniz. Bu şekilde bir ödülü kazanmak için havale yapmanızı şart koşan ancak karşılığında hiçbir şey vermeyen hileli yarışmalar düzenleyen bir organizasyon olabilir.

6. Yurtdışında yaşayan akrabalarınızdan miras kaldığı ancak bu mirası alabilmek için sizden vergi veya komisyon, para talep edilmesi durumunda bunun bir dolandırıcılık girişimi olabileceğini düşünerek dikkatli olunuz.

7. Para transferi işlemlerinizle ilgili bilgileri her zaman gizli tutunuz. Birinin sizi dolandırmaya çalıştığını düşünüyorsanız emniyet yetkilileri ve İst Pay ile iletişime geçiniz.

8. Para transferi yaparsanız, gönderim yaptığınız kişi parayı hızla alır. Para ödendikten sonra, İst-Pay sınırlı koşullar altında olması haricinde dolandırıcılık kurbanı olsanız dahi size geri ödeme yapamayabilir.

9. Dolandırıcılık kurbanı olduğunuza inanıyorsanız emniyet güçleri/polis ve 0212 280 66 95 numaralı çağrı merkezimizi arayınız.

Bilginize,

İstanbul Ödeme ve Elektronik Para A.Ş.

Information on the Law on the Prevention of Laundering Proceeds of Crime

Değerli Kullanıcılarımız, 

5549 Sayılı Kanun'un 15 inci maddesine göre; Kuruluşumuz nezdinde veya aracılığıyla yapılacak kimlik tespitini gerektiren işlemlerde, kendi adına ve fakat başkası hesabına hareket eden kimse, bu işlemleri yapmadan önce kimin hesabına hareket ettiğini tarafımıza yazılı olarak bildirmediği takdirde altı aydan bir yıla kadar hapis veya beşbin güne kadar adlî para cezasıyla cezalandırılır.   

Bu itibarla, Kuruluşumuz nezdinde 5549 sayılı kanun, ilgili yönetmelik ve tebliğler çerçevesinde kimlik tespitini gerektiren işlemleri yaptıran gerçek ve tüzel kişilerin, başkası hesabına hareket etmesi halinde, işlemin gerçek mahiyetine uygun şekilde kimin hesabına hareket ettiğini Kuruluşumuza yazılı olarak beyan etme zorunluluğu bulunmaktadır. 

Anılan düzenleme çerçevesinde, herhangi bir yasal yaptırıma maruz kalmamanız için kimlik tespitini gerektiren işlemleri, kendi adınıza ve fakat başkası hesabına hareket ederek gerçekleştirecek iseniz bu durumu Kuruluşumuza yazılı olarak beyan ederek tereddüt ettiğiniz hususlarda personelimizden bilgi almanızı önemle rica ederiz.

Bilgilerinize sunarız. 

Saygılarımızla
İstanbul Ödeme ve Elektronik Para A.Ş.

KVKK

KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU KAPSAMINDA AYDINLATMA METNİ

İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş. bünyesindeki kişisel veriler, İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş. güvencesi altındadır. İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş. olarak, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) uyarınca, kişisel verilerin güvenli şekilde saklanmasını, hukuka uygun olarak işlenmesini sağlamak için gerekli teknik ve idari önlemleri almaktayız.

Bu doğrultuda, Kanun uyarınca kişisel verilerinizin işlenmesi, muhafaza edilmesi ve aktarılması kapsamında sizleri bilgilendirmek amacıyla iş bu Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında Aydınlatma Metni düzenlenmiştir.

1. Kişisel Verilerin Hangi Amaçla İşlenebileceği

Kişisel verileriniz, Kanun’a uygun olarak, İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş. tarafından sağlanan hizmet ve İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş.’nin ticari faaliyetlerine bağlı olarak değişkenlik gösterebilmekle birlikte; otomatik ya da otomatik olmayan yollarla, İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş. birimleri ve ofisleri, internet sitesi, sosyal medya mecraları, mobil uygulamalar ve benzeri vasıtalarla sözlü, yazılı ya da elektronik olarak toplanabilecektir. İnternet sayfamızı kullandığınızda veya internet sitemizi, sosyal medya mecralarını ziyaret ettiğinizde, kişisel verileriniz oluşturularak ve güncellenerek işlenebilecektir.

Kanun’un 5. ve 6. Maddelerinde belirtilen şartlara ve ilgili tüm mevzuata uygun olarak, İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş. tarafından;

• Yasal düzenlemelerin gerektirdiği veya zorunlu kıldığı şekilde hukuki yükümlülüklerimizin yerine getirilmesini sağlamak,

• İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş. ana sözleşmelerinde belirtilen ticari faaliyetlerin mevzuata ve ilgili şirket politikalarına uygun olarak yerine getirilmesi için ilgili birimler tarafından gerekli çalışmaların yapılması ve bu doğrultuda faaliyetlerin yürütülmesi,

• İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş.’nin kısa, orta, uzun vadeli ticari politikalarının tespiti, planlanması ve uygulanması,

• İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş. tarafından sunulan hizmet ürün ve projelerin ilgili kişilerin beğeni, kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek önerilmesi, ürün, hizmet ve projeler hakkında bilgi verilmesi,

• Etkin bir müşteri hizmetinin sunulabilmesi,

• Hizmet ve tekliflerin sunulması,

• Her türlü pazarlama ve reklam faaliyetlerinin yürütülebilmesi,

• Ziyaretçi profillerinin belirlenebilmesi,

• İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş.’nin ticari güvenilirliğinin sağlanabilmesi,

• İstek, talep ve şikayetlerin cevaplanarak çözümlenmesinin sağlanması,

• Sözleşme kapsamında ve hizmet standartları çerçevesinde Müşteri’lere ve Ziyaretçiler’e destek hizmetinin sağlanması,

• İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş. ile iş ilişkisi içinde bulunan kişiler ile irtibat sağlanması,

• Pazarlama, uyum yönetimi, satıcı/tedarikçi yönetimi,

• Bilgi güvenliği süreçlerinin planlanması, denetimi ve icrası,

• Bilgi teknolojileri alt yapısının oluşturulması ve yönetilmesi,

• Çalışanların Veri Sahibi bilgilerine erişim yetkilerinin planlanması ve icrası,

• Faturalandırma da dahil, finans ve/veya muhasebe işlemlerinin takibi,

• Hukuk işlerinin takibi,

• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin planlanması ve icrası,

• Verilerin doğru ve güncel olmasının sağlanması amacıyla işlenebilecektir.

2. Kişisel Verilerin Aktarılması ve Aktarım Amaçları

Kişisel verileriniz; Kanun tarafından öngörülen temel ilkelere uygun olarak ve Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçlarına uygun olarak, İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş.’nin meşru ve hukuka uygun kişisel veri işleme amaçları doğrultusunda, İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş. tarafından aşağıda yer alan amaçlarla;

• Ticari itibarının ve oluşturduğu güvenin korunması,

• Kısa, orta ve uzun vadede ticari ve iş stratejilerini belirlenmesi, planlanması ve uygulanması,

• Sunulan ürün, hizmet ve projelerden sizleri faydalandırmak için gerekli çalışmaların iş birimlerimiz tarafından yapılması,

• İş ilişkisi içerisinde olunan kişilerin hukuki ve ticari güvenliğinin temini (İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş. tarafından yürütülen iletişime yönelik idari operasyonlar, İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş.’ye ait lokasyonların fiziksel güvenliğini ve denetimini sağlamak, iş ortağı/müşteri/tedarikçi (yetkili veya çalışanları) değerlendirme süreçleri, itibar araştırma süreçleri, hukuki uyum süreci, denetim, mali işler vb.),

• İnsan kaynakları politikalarının yürütülmesi temini amaçlarıyla İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş. yetkililerine, iş ortaklarımıza, tedarikçilerimize, hissedarlarımıza, kanunen yetkili kurum ve kuruluşlara aktarılabilecektir.

Kişisel verilerinizin İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş. tarafından aktarılması konusunda detaylı bilgilere, www.ist-pay.com internet adresinden ulaşabileceğiniz “İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş. Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası” da yer verilmiştir.

3. Yurtdışına Aktarım

Kanun’un 9. Maddesi uyarınca, İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş.’nin meşru ve hukuka uygun kişisel veri işleme amaçları doğrultusunda kişisel verileriniz, İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş. tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden sizleri faydalandırmak için gerekli çalışmaların iş birimlerimiz tarafından yapılması, İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş. tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin sizlerin beğeni, kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi, İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş.’nin, İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş. ile iş ilişkisi içerisinde olan kişilerin hukuki ve ticari güvenliğinin temini (Şirketimiz tarafından yürütülen iletişime yönelik idari operasyonlar, İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş.’ye ait lokasyonların fiziksel güvenliğini ve denetimini sağlamak, iş ortağı/müşteri/tedarikçi (yetkili veya çalışanları) değerlendirme süreçleri, itibar araştırma süreçleri, hukuki uyum süreci, denetim, mali işler v.b.), İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş.’nin ticari ve iş stratejilerinin belirlenmesi ve uygulanması ile İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş.’nin insan kaynakları politikalarının yürütülmesinin temini amaçlarıyla, açık rızanız var ise veya açık rızanız olmamasına rağmen, Kanun’da düzenlenen hükümler çerçevesinde, Yeterli korumaya sahip veya yeterli korumayı taahhüt eden veri sorumlusunun bulunduğu yabancı ülkelere aktarabilecektir:

4. Kişisel Verilerin Toplanma Yöntemi Ve Hukuki Sebebi

Kişisel verileriniz, hukuki yükümlülüklerin gerektirdiği süreyle ya da ilgili mevzuatta izin verilen süreyle mevzuata uygun koşullarda saklanmaktadır. Kişisel verileriniz Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işlenme şartları ve amaçları kapsamında bu metnin 1. ve 2. maddelerinde belirtilen amaçlarla toplanabilecek, işlenebilecek, aktarılabilecek ve saklanabilecektir.

Kişisel verileriniz, İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş. tarafından farklı yollardan (İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş. merkezi, şubeleri, acenteleri, satış ofisleri veya diğer alt yüklenicileri veya iş ortakları ile iletişime geçebileceğiniz ofis ve diğer fiziki ortamlar, çağrı merkezleri, internet siteleri, mobil uygulamalar ve benzeri elektronik işlem platformları, sosyal medya veya diğer kamuya açık mecralar aracılığıyla, düzenleyecekleri eğitim, seminer ve benzeri ortamlara katılmanızla, tahkikat yöntemiyle veya diğer grup şirketleri veya anlaşmalı oldukları diğer kişi ve kuruluşlar kanalıyla sözlü, yazılı, ses veya görüntü kaydı veya diğer fiziksel veya elektronik ortamda vb. ) elde edilebilir.

İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş. bünyesindeki şirketlerin faaliyetlerinin, İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş. ilke, hedef ve stratejilerine uygun olarak yürütülmesi, İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş.’nin hak ve menfaatleri ile itibarının korunması amacıyla, İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş. bünyesindeki şirketlerden biri tarafından toplanan ve işlenmekte olan kişisel veriler, yine İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş. bünyesindeki diğer şirketlere aktarılabilir ve bu şirketler tarafından da işlenebilir.

5. Kişisel Veri Sahibi Olarak Kanun’un 11. Maddesinde Sayılan Haklarınız

Kişisel veri sahipleri olarak, haklarınıza ilişkin taleplerinizi, aşağıda düzenlenen yöntemlerle İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş.’ye iletmeniz durumunda, İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş. talebinizi niteliğine göre en kısa sürede ve en geç 30 (otuz) gün içinde ücretsiz olarak sonuçlandıracaktır. Ancak, Kişisel Verileri Koruma Kurulunca bir ücret öngörülmesi halinde, belirlenen tarifedeki ücret alınabilir.

Bu kapsamda kişisel veri sahipleri, İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş.’ye başvurarak aşağıdaki haklarını kullanabilir:

• İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş.’nin veri sahibinin kişisel verilerini işleyip işlemediğini öğrenme,

• Eğer İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş. nezdinde kişisel veriler işleniyorsa, bu veri işleme faaliyeti hakkında bilgi talep etme,

• Eğer İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş. nezdinde kişisel veriler işleniyorsa, kişisel veri işleme faaliyetinin amacını ve işlenme amacına uygun kullanılıp kullanmadığını öğrenme,

• Eğer kişisel veriler yurtiçinde veya yurtdışında üçüncü kişilere aktarılıyorsa, bu üçüncü kişiler hakkında bilgi talep etme,

• Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması halinde, bunların düzeltilmesini talep etme,

• Kişisel verilerin İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş. nezdinde eksik veya yanlış işlenmiş olması halinde, kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bu durumun bildirilmesini talep etme,

• Kişisel verilerin Kanun ve ilgili diğer kanun hükümlerine uygun olarak işlenmiş olmasına rağmen, işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması hâlinde kişisel verilerin silinmesini, yok edilmesini veya anonim hale getirilmesini isteme.

• Kişisel verilerin işlenmesini gerektiren sebepler ortadan kalktıysa, bu durumun kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini talep etme,

• İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş. tarafından işlenen kişisel verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi ve bu analiz neticesinde ilgili kişinin aleyhine bir sonuç doğduğunu düşündüğü sonuçların ortaya çıkması halinde, bu sonuca itiraz etme.

• Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranması halinde zararın giderilmesini talep etme.

Kanun’un 13(f.1) maddesi gereğince, yukarıda belirtilen haklarınızı kullanmak ile ilgili talebinizi, yazılı olarak veya Kişisel Verileri Koruma Kurulu’nun belirlediği diğer yöntemlerle İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş.’ye iletebilirsiniz. Bu çerçevede İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş.’ye Kanun’un 11. Maddesi kapsamında yapacağınız başvurularda yazılı olarak başvurunuzu ileteceğiniz kanallar ve usuller aşağıda açıklanmaktadır.

Kanun’un 11. maddesinde belirtilen haklardan kullanmayı talep ettiğiniz hakkınıza yönelik açıklamalarınızı içeren talebinizi, kimliğinizi tespit edici belgeler ile birlikte, www.ist-pay.com adresindeki 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında Kişisel Veri Sahibi Başvuru Formu’nu eksiksiz olarak doldurarak;

• Islak imzalı bir nüshasını “Esentepe Mah. Büyükdere Caddesi Levent Plaza Blok No:173 İç Kapı No:34 ŞİŞLİ/İSTANBUL” adresine şahsen elden teslim edebilir,

• Noter vasıtasıyla veya iadeli taahhütlü posta yoluyla yukarıdaki adresimize gönderebilir,

• Güvenli Elektronik imza ile imzalayarak, info@ist-pay.com veya destek@istanbulodeme.com adresine e-posta ile iletebilirsiniz.

6. Değişiklikler

İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş.’nin, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nda olabilecek değişiklikler ve Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek yöntemler nedeni ile bu aydınlatma bildiriminde değişiklik yapma hakkı saklıdır.

Terms of Use and Agreement

 1. Dolandırıcılık ve sahtekarlık olaylarından korunmak için, arkadaşlarınıza, ailenize veya tanıdığınız kişilere para gönderiniz, asla tanımadığınız kişilere para göndermeyiniz.
 2. Dolandırıcılar size ödül kazandığınızı belirterek veya telefonda kendini polis/emniyet müdürü/savcı olarak tanıtarak sizden para göndermenizi isteyebilirler. Bu gibi durumların dolandırıcılık ve sahtekarlık işlemleri olacağına dikkat ediniz. UNUTMAYIN ki bir kamu görevlisi asla size telefon ederek para transferi yapmanızı istemeyecektir.
 3. Dolandırıcılar sizden iş vaadi/iş fırsatı veya göç ile ilgili bir konunun çözümlenmesi için para talep edebilir, bu amaçlarla kendisine para göndermenizi isteyen kişilere itibar etmeyiniz.
 4. Dolandırıcılık ve sahtekarlık olayına maruz kaldığınızı düşünüyorsanız +90 212 280 66 95/97/98 numaralı telefonlardan bize ulaşın.
 5. Para Havalesi işlemine ilişkin referans numarası, tutar, alıcı/gönderici bilgileri vb. asla üçüncü kişilerle paylaşmayın. Para Havalesi işlemine ilişkin referans numarası, tutar, alıcı/gönderici bilgileri para gönderim ve alım işlemleri haricinde Şirket Personeli ve temsilci dahil hiç kimse ile paylaşılmamalı, herhangi bir iletişim aracı vasıtasıyla işlem tarafları dışındaki kişilere açıklanmamalıdır. Söz konusu bilgilerin Kullanıcı tarafından korunmaması nedeniyle ya da Kullanıcının kusurundan kaynaklanan nedenlerle ödeme işleminin hileli veya yetkisiz olarak gerçekleşmesi halinde, Kullanıcı, söz konusu işlemden kaynaklanan her türlü doğrudan ve/veya dolaylı zarardan sorumlu olacaktır.
 6. Para havalesi işleminiz alıcı kişiye ödendikten sonra iptal veya geri ödeme işlemi yapılamaz.
 7. Ist-Pay olarak mail adresinize ve cep telefonu numaranıza herhangi bir promosyon veya ürün bilgisi gönderilmemektedir. Hiçbir e-posta veya SMS’te sizden kişisel bilgilerini istemeyiz. Lütfen bu gibi maillere ve SMS’lere itibar etmeyiniz.
 8. Kullandığınız hizmet noktasının, www.ist-pay.com internet sitemiz üzerinden resmi ist-pay temsilcimiz olduğunu teyit edebilirsiniz. Şüphelendiğiniz bir hizmet noktasının olması durumunda bizimle iletişime geçerek bildirimde bulununuz.

Tek seferlik hizmet sözleşmemize buradan ulaşabilirsiniz.

İstanbul Ödeme ve Elektronik Para A.Ş. İletişim Bilgileri

Telefon: +90 212 280 66 95/97/98

Posta Adresi: Esentepe Mah. Büyükdere Caddesi Levent Plaza Blok No:173 İç Kapı No:34 ŞİŞLİ/İSTANBUL

E-mail: info@ist-pay.com

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası(TCMB)İletişim Bilgileri Telefon : (312) 507 50 00 Posta Adresi : Hacı Bayram Mah. İstiklal Cad. No:10 06050 Ulus Altındağ Ankara

Arbitration Committee

  Değerli bireysel müşterimiz, sunduğumuz hizmetlerden kaynaklı olarak yaşadığınız (bireysel nitelik taşıyan, dolayısıyla ticari faaliyet kapsamına girmeyen) ihtilaf konusunda kuruluşumuza, uyuşmazlığa konu işlem veya eylemin gerçekleştiği tarihten itibaren en geç 2 yıl içerisinde yazılı başvuru gerçekleştirmiş ve bu başvurunuz, başvuru tarihinizden itibaren 20 gün içerisinde; yanıtlanmamışsa yanıt verilmesi gereken 20 günlük sürenin bitiminden itibaren, başvurunuz olumsuz yanıtlanmış veya verilen yanıtı yeterli bulmamanız halinde ise yanıt tarihinden itibaren 60 gün içerisinde Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği (“TÖDEB”) Bireysel Müşteri Hakem Heyetine İlişkin Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik (Link) uyarınca konuyla ilgili TÖDEB Bireysel Müşteri Hakem Heyeti’ne başvurma hakkınız bulunmaktadır.
  TÖDEB Bireysel Müşteri Hakem Heyeti’ne başvuru formuna aşağıdaki linkten veya www.todeb.org.tr sitesinden ulaşabilirsiniz. Form ilgili bilgilerin doldurulması ve gerekli belgelerin yüklenmesi sonucu www.todeb.org.tr adresi üzerinden elektronik olarak iletilebilir.
  https://todeb.org.tr/hakemheyetibasvuruformu/
  TÖDEB Bireysel Müşteri Hakem Heyeti’ne başvuru ile ilgili tüm detaylı bilgilere buraya tıklayarak ( https://todeb.org.tr/sayfa/bireysel-musteri-hakem-heyeti/56/ ) ulaşabilirsiniz. Ayrıca, Bilgilendirme Broşürünü (Link) de inceleyebilirsiniz.

Cookie Policy and Privacy

COOKIE POLICY AND PRIVACY

As İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA ANONİM ŞİRKETİ (VKN: 4810618489) (“Ist-Pay” or “Company”), we pay utmost attention to protect and process the personal data of our www.ist-pay.com (“Website”) visitors in accordance with the Law no.6698 on the Protection of Personal Data and Secondary Legislations (“Personal Data Protection Legislations”). Within the scope of the disclosure obligation arising from the Personal Data Protection Legislation of Ist-Pay, we would like to inform you about the general principles to be followed within the scope of the operation of our website, the cookies that we use, and your personal data processed through cookies with this “Cookie Policy and Privacy”.

Privacy and Information Security

a. The information provided at www.ist-pay.com is provided "as is" and "as available". Ist-Pay does not guarantee the accuracy, adequacy and completeness of this information and explicitly disclaims any liability arising from errors or omissions in this information. The Company provides no implied, express or statutory warranties, including but not limited with the warranties of non-infringement of rights of third parties, warranty of ownership, suitability for a particular purpose and/or absence of computer viruses with this information.

Ist-Pay takes all necessary security precautions and all kinds of technical and administrative measures on IT systems in order to prevent any unauthorized access to this information. Ist-Pay will inform the relevant users and authorized administrative authorities, as stipulated in the legislation, in case of a malicious and unauthorized access to personal data or any technical or administrative violations.

b. Occasionally, some of our electronic service channels may provide links to certain electronic media, such as third-party websites. The commitments and principles contained in this text are valid only for electronic service channels of Ist-Pay and do not cover other third-party environments. Other electronic media to be accessed via link may have different and unique privacy assurance and terms of use and these conditions may correspond to a lower level of security than those provided by Company. Ist-Pay cannot be held responsible for this situation. The accuracy of the information provided on these sites and the qualifications of other links provided from these sites have not been investigated and verified by Company. In this respect, Ist-Pay cannot be held responsible for the use of information, ethical principles, confidentiality principles, quality and service quality of third-party electronic media, used for advertising, banners, content or any other purpose on www.ist-pay.com and any material/intangible damages and losses that may occur in these environments.

c. Except for the negligence and responsibility during the use of the Website, Company and/or its employees cannot be held responsible for any damages and losses, including but not limited to any direct or indirect damages, losses and expenses arising directly or indirectly as a result of any performance failure, error, deficiency, interruption defect, delay in operation and/or transportation, computer virus and/or line and/or system failure, including but not limited to cases that cannot be expected from Ist-Pay or force majeure cases.

d. In your activities within the Website, you agree in advance that you will not produce and share content that is contrary to general morality and decency, contrary to the law, damaging the rights of third-parties, misleading, offensive, obscene, pornographic, damaging personal rights, violating copyrights, promoting illegal activities in any part of the site. Otherwise, the Website authorities may suspend or terminate such accounts and reserve the right to initiate legal proceedings, with the responsibility for the damage solely on your side. For this reason, the Company reserves the right to share information requests from judicial authorities regarding activity or user accounts.

e. In any dispute that may arise between you and Ist-Pay regarding the use of the Website, the books, records, documents and digital records of Ist-Pay will be accepted as evidence in accordance with the Code of Civil Procedure No. 6100, and you agree that you will not object to these records.

Which Type of Cookies Do We Use?

Cookies are small data containing files formed by a website in your device and contain data in name-value format. Accordingly, the cookies we use via your visit to our Website enable the information about your visit to be kept and used in your following visits.

The cookies formed and read only by our Website are the primary cookies. The content presented on our Website is also provided through domain names other than the domain name in the access address. In such circumstances each domain name creates a specific third-party cookie. Cookies we use in our Website and their purposes are as follows:

1. Session Cookies: Session cookies are valid during your visit to the Website and keep their validity until you close your internet browser.

2. Persistent Cookies: These cookies hide in your browser and keep their validity until their date of expiry or the time you delete. The information collected by these cookies cannot be used for marketing purposes. If the use of such cookies is not allowed, various parts of the Website may not be available.

3. Compulsory/Essential Cookies: They are compulsory for the website to work properly and for you to benefit from the services or features. The information collected by these cookies cannot be used for marketing purposes. If the use of such cookies is not allowed, various parts of the Website may not be available.

4. Functional and Analytical Cookies: These cookies are used to remember your choices during the visit, provide an effective use of the site, optimize the Website according to the requests and store the data about how you use the site. In compliance with its qualifications these cookies may contain your personal data. The language preference is one of the examples to the data processed via these cookies.

Through the third-party cookies in our Website, we aim to provide you a more productive and functional internet experience. In order to secure your personal data, Ist-Pay has a privacy agreement, which is compatible with the Personal Data Protection Legislations, with all these third-party service providers.

Purposes and Legal Reasons for Processing Cookies

Cookies; It is used to perform the basic functions required for the operation of the Website (for example, if the members who log in do not need to enter their password again while visiting different pages on the Website), to analyse the Website and to increase the performance of the Website (for example, integration of different servers on which the Website is working, determining the number of visitors to the Website and making performance settings accordingly or making it easier for visitors to find what they are looking for), to increase the functionality of the Website and to provide ease of use (for example, sharing to third-party social media channels on the Website, remembering the user name information or search queries in the next visit of the visitor to the Website).

Technical cookies are used to perform the basic functions necessary for the operation of the Website. Technical cookies, in order to provide the Website to you in a working manner, processed based on legal reasons stated in Article 5/2/c of the Personal Data Protection Law No.6698 (“PDPL” or “the Law”), “it is necessary to process personal data belonging to the parties of the contract, provided that it is directly related to the establishment or execution of a contract”. Other cookies, rather than technical ones, are processed on the basis of the legal reason that “data processing is mandatory for the legitimate interests of the data controller, provided that it does not harm the fundamental rights and freedoms of the relevant person” specified in Article 5/2/f of the Law.

In addition, the types of cookies that require explicit consent in your cookie preferences, which are transmitted to be managed within the scope of this Cookie Policy and Privacy, are processed based on the legal reasons of your explicit consent in Article 5/1 of the Law.

Storage and Accessibility of The Cookies

The cookies formed by our Website are stored in your computer through your internet browser used to access our Website. The content of these cookies is only accessible by our Website under the domain name www.ist-pay.com and if you use the same browser remote access is also possible.

Management and Usage of the Cookies

Your internet browsers automatically accept the cookies used in the sites you generally visit. The use of cookies in order to use our Website is not mandatory, but if you set your browser to block all cookies, the quality of your user experiences may fall and may prevent you from accessing our Website or benefit the various functions provided in our Website. In particular, technical cookies enable the Website to fulfill its basic functions (for example, the information you enter in the name of signing into the Website is transferred to Ist-Pay internet servers, enabling you to log in to the Website, saving your login information if you prefer, etc.). Since technical cookies constitute the technical operation of the Website, if you turn them off, it may be possible that some functions on the Website will not work properly.

You can configure your browser to block cookies for all or specific websites, warn when a cookie is formed, block the third-party cookies, or assume all cookies as session cookies. On the other side, you can delete cookies stored on your device through your browser or view the list of these cookies and their values and follow them. You can click on the browsers listed below and get a detailed information about its cookie management.

In Addition;

 • Click here to turn off Cookies managed by Google Analytics.
 • Click here to manage the personalized advertising experience provided by Google.
 • In terms of cookies used by many companies for advertising activities, preferences can be managed through Your Online Choices.
 • The settings menu of the mobile device can be used to manage Cookies on mobile devices.
 • For more detailed information about cookies, you can visit www.aboutcookies.org or www.youronlinechoices.eu or use the “Privacy Badger” application (www.privacybadger.org/)
 • Ist-Pay uses cookies within the scope of the Data Protection Statement in addition to this Cookie Policy and Privacy and reserves the right to change the terms.

Security of Your Personal Data

Cookies are not used for purposes other than the ones stated in this Cookie Policy and all related processes are carried out in accordance with Personal Data Protection Legislations. Your personal data obtained via cookies are processed, stored, and secured by Ist-Pay in compliance with Personal Data Protection Legislations. Data Protection Statemens specific to the process regarding the non-cookie personal data processing activities will be presented to you for your review where appropriate.

Your Right to Information

You may submit your requests within the scope of Article 11 of the Law "which regulates the rights of the data subject" to Ist-Pay in accordance with the "Communiqué on the Procedures and Principles of Application to the Data Controller". You can review the PDPL Application Form, provided in this context and is available on the website.

"Cookie Policy and Privacy" will be updated by the Company occasionally due to varying laws, regulations or operational requirements.

This policy was updated on 02/05/2023.


We Value Your Privacy

By clicking “Accept”, you agree to applying a mandatory cookie policy in order to provide you with a better service.

Cookie Policy and Privacy.