Türkçe

Your rights are protected!

Do not forget to write to us for any questions and comments.

Information Society Services

Şirket Bilgileri

Şirketin Ticari Ünvanı ve Merkezi

İstanbul Ödeme ve Elektronik Para A.Ş.

Vergi Dairesi

Zincirlikuyu

Vergi Numarası

481 061 8489

Şirketin Sicil Yeri

İstanbul

Şirket Türü

Anonim Şirket

Taahhüt Edilen Sermaye Miktarı

32.000.000 TL

Ödenen Sermaye Miktarı

32.000.000 TL

Mersis No

0481061848900010

Genel Müdürlük Adresi

Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent Plaza No:173 10.kat No:34 Şişli/İstanbul

Telefon

0212 280 66 95

Fax

0212 280 66 96

E-posta

destek@ist-pay.com

Denetim Bigileri

Denetim Merci

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası A.Ş.

Adres

Hacı Bayram Mah. İstiklal Cad. No:10 06050 Ulus Altındağ Ankara

İletişim

+90 312 507 50 00

Web

www.tcmb.gov.tr

Denetçi Firma

Denge Bağımsız Denetim SMMM A.Ş.

Adres

Hürriyet Mah. Dr. Cemil Bengü Cad. Hak İş Merkezi No:2 Kat:1 Çağlayan- Kağıthane/İstanbul

Telefon

+90 212 296 51 00

Faks

+90 212 296 51 44

Web

www.mazars.com.tr

Ortaklık Yapısı ve Yönetim Kurulu

Ortaklar

Sermaye TL Pay Oranı %

Yönetim Kurulu Başkanı-Asım SARRAF

32.000.000 TL 100

Yönetim Kurulu Üyeleri - Süreyya SARRAF

Doç. Dr. İbrahim Sırma


Fraud Information and Fraud Types

1. KULLANICI BİLGİLENDİRMESİ

Sayın Kullanıcı,

İstanbul Ödeme ve Elektronik Para A.Ş. (İst-Pay) tarafından sunulan hizmetleri kullanırken;

 • İnternet sayfalarının güvenli (https) bağlantısı olduğuna ve SSL sertifikasının geçerli olmasına
 • İst-Pay sosyal medya adresleri olarak aşağıdakilere itibar edilmesini önemle bilgilerinize arz eder, konuya ilişkin olarak bilgilendirildiğinizi kabul ve beyan etmiş olursunuz.

Facebook: https://www.facebook.com/istanbulodeme/
Twitter:https://twitter.com/istanbulodeme/
Instagram:https://www.instagram.com/istanbulodeme/
Linkedin:https://www.linkedin.com/company/istanbulodeme/mycompany/
İletişim mail: info@ist-pay.com
İletişim tel: +90 (212) 280 66 95 / 96

Şüpheli bir durumla karşılaştığınızda lütfen 0212 280 66 95 nolu çağrı merkezimizi arayınız.


2. DOLANDIRICILIKLA İLGİLİ BİLGİLENDİRME

Kendinizi Dolandırıcılıktan Koruyun

Dolandırıcılar Önce Güveninizi Kazanır, Sonra Paranızı Çalar.

İst-Pay'i sadece tanıdığınız kişilere para göndermek için kullanın. Asla şahsen tanımadığınız bir kişiye para göndermeyin. Dolandırıcılar; Telefon, geleneksel posta, e-posta ve internet gibi her türlü yolu denerler. Güveninizi kazanırlar ve sizi tuzağa düşürdüklerinde sizden para isterler; ardından da parayı alıp kaçarlar. Sizi tuzağa çekmek için kullandıkları senaryolar sürekli değişir.

Tuzağa düşmemek için aşağıdaki yöntemleri bilgilerinize sunarız:

 1. Telefon Dolandırıcılığı: Dolandırıcı, telefonla sizi arayarak benzer şekilde inandırıcılığı sağlamak için arka fonda polis telsizi, yazıcı sesi ya da bankadan aradığına ilişkin sesleri taklit edebilmektedir. Telefonda kendini polis, savcı veya bir kamu görevlisi olarak tanıtarak sizden para talep eden kişilere dikkat ediniz. Bir kamu görevlisi asla size telefon ederek para transferi yapmanızı istemeyecektir.
 2. Sosyal Medya Dolandırıcılığı: E-posta, SMS ya da sosyal medya aracılığıyla güven ortamı oluşturup paylaşılan bağlantının tıklanmasını sağladıktan sonra sahte internet sitesine yönlendirerek güvenlik açısından kritik bilgileri ele geçiren dolandırıcılık türüdür. Bu şekilde gerçekleştirilen dolandırıcılıklar genellikle Yemleme (Phishing) olarak da bilinmektedir.​

İst-Pay tarafından sunulan hizmetleri kullanırken:

 • https uzantılı olmasına,
 • SSL li olmasına,
 • İst-Pay Sosyal Medya adresleri olarak aşağıdakilere:

Facebook: https://www.facebook.com/istanbulodeme/
Twitter:https://twitter.com/istanbulodeme/
Instagram:https://www.instagram.com/istanbulodeme/
Linkedin:https://www.linkedin.com/company/istanbulodeme/mycompany/
İletişim mail: info@ist-pay.com
İletişim tel: +90 (212) 280 66 95 / 96

itibar edilmesini önemle rica ederiz.

3. İnternet ve Mobil Cihaz Dolandırıcılıkları: Virüsler, kötü amaçlı yazılımlar ve truva atı, vb. zararlı programları bilgisayar ya da cep telefonuna bulaştırma yoluyla kişisel ve finansal bilgileri (internet/mobil bankacılığı/İst Pay şifresi, SMS ile iletilen mobil onay kodu, vb.) ele geçirmeyi amaçlayan dolandırıcılık türüdür.

3.1. Bilgisayar ve Mobil Cihaz Zararlı Yazılımları: Bilgisayar ve mobil cihazlara zarar vermek, bilgi çalmak, vb. amaçlarla hazırlanmış kötü amaçlı yazılımlardır. Örnek olarak virüsler, truva atları, solucanlar verilebilir.

3.2. Site Trafiği Yönlendirme (Pharming)​: Farming, adres çubuğuna doğru internet adresi yazılmasına rağmen (örneğin; www.ist-pay.com.tr), dolandırıcıların DNS (Alan Adı Sistemi) ayarlarını bozarak internet sayfasını sahte bir internet sayfasına yönlendirmesi yoluyla gerçekleştirilen dolandırıcılık türüdür.

Dolandırıcılar bazen insanları para transfer etmeye teşvik eder. Şu amaçlarla kendisine para göndermenizi isteyen bir kişiye para transfer etmeyin:

 • Teyit etmediğiniz bir acil durum.
 • İnternet alışverişi.
 • Anti-virüs koruması.
 • Gayrimenkul depozitosu veya ödemesi.
 • Çekiliş veya ödül kazanma iddiası.
 • Vergi ödemesi.
 • Yardım bağışı.
 • Gizli müşteri olarak görevlendirilme.
 • İş fırsatı.
 • Kredi kartı veya kredi ücreti.
 • Kiralık mülk sahtekarlığı.
 • Sahte Çek sahtekarlığı.
 • İlişki Sahtekarlığı.
 • Göçle ilgili bir konunun çözümlenmesi.

4. Yapılan transfer işlemine ilişkin referans numarası, şifre, kişisel veri, bilgi, tutar, alıcı vb. bilgileri asla üçüncü kişilerle paylaşmayın.

5. Sizin kazandığınıza dair bir ödül olduğu söylenerek sizden ödülü almak için vergi veya komisyon ödemesi talep edilmesi durumunda bunun bir dolandırıcılık girişimi olabileceğini düşünerek dikkatli olunuz. Kazandığınız bir ödül olduğundan bahisle bunu talep etmek için para havalesi yapmanız gerektiğini iddia eden sözde çekiliş, ödül veya piyango şirketi temsilcilerine dikkat ediniz. Bu şekilde bir ödülü kazanmak için havale yapmanızı şart koşan ancak karşılığında hiçbir şey vermeyen hileli yarışmalar düzenleyen bir organizasyon olabilir.

6. Yurtdışında yaşayan akrabalarınızdan miras kaldığı ancak bu mirası alabilmek için sizden vergi veya komisyon, para talep edilmesi durumunda bunun bir dolandırıcılık girişimi olabileceğini düşünerek dikkatli olunuz.

7. Para transferi işlemlerinizle ilgili bilgileri her zaman gizli tutunuz. Birinin sizi dolandırmaya çalıştığını düşünüyorsanız emniyet yetkilileri ve İst Pay ile iletişime geçiniz.

8. Para transferi yaparsanız, gönderim yaptığınız kişi parayı hızla alır. Para ödendikten sonra, İst-Pay sınırlı koşullar altında olması haricinde dolandırıcılık kurbanı olsanız dahi size geri ödeme yapamayabilir.

9. Dolandırıcılık kurbanı olduğunuza inanıyorsanız emniyet güçleri/polis ve 0212 280 66 95 numaralı çağrı merkezimizi arayınız.

Bilginize,

İstanbul Ödeme ve Elektronik Para A.Ş.

Information on the Law on the Prevention of Laundering Proceeds of Crime

Değerli Kullanıcılarımız, 

5549 Sayılı Kanun'un 15 inci maddesine göre; Kuruluşumuz nezdinde veya aracılığıyla yapılacak kimlik tespitini gerektiren işlemlerde, kendi adına ve fakat başkası hesabına hareket eden kimse, bu işlemleri yapmadan önce kimin hesabına hareket ettiğini tarafımıza yazılı olarak bildirmediği takdirde altı aydan bir yıla kadar hapis veya beşbin güne kadar adlî para cezasıyla cezalandırılır.   

Bu itibarla, Kuruluşumuz nezdinde 5549 sayılı kanun, ilgili yönetmelik ve tebliğler çerçevesinde kimlik tespitini gerektiren işlemleri yaptıran gerçek ve tüzel kişilerin, başkası hesabına hareket etmesi halinde, işlemin gerçek mahiyetine uygun şekilde kimin hesabına hareket ettiğini Kuruluşumuza yazılı olarak beyan etme zorunluluğu bulunmaktadır. 

Anılan düzenleme çerçevesinde, herhangi bir yasal yaptırıma maruz kalmamanız için kimlik tespitini gerektiren işlemleri, kendi adınıza ve fakat başkası hesabına hareket ederek gerçekleştirecek iseniz bu durumu Kuruluşumuza yazılı olarak beyan ederek tereddüt ettiğiniz hususlarda personelimizden bilgi almanızı önemle rica ederiz.

Bilgilerinize sunarız. 

Saygılarımızla
İstanbul Ödeme ve Elektronik Para A.Ş.

KVKK

LIGHTING TEXT UNDER THE LAW ON THE PROTECTION OF PERSONAL DATA


İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş. The personal data in İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş. are under warranty. İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş. as, we take the necessary technical and administrative measures to ensure that personal data is safely stored and processed in accordance with the law, in accordance with the Law on the Protection of Personal Data No. 6698 (“Law”). Within the scope of this Law on the Protection of Personal Data, a Clarification Text has been issued in order to inform you within the scope of the transfer and transfer of data.

1. For What Purpose Personal Data Can Be Processed

Your personal data shall be processed by İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş. in accordance with the Law. Although it may vary depending on the service provided by İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş. automatically or non-automatically, İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş. units and offices, website, social media channels, mobile applications and similar means can be collected verbally, in writing or electronically. When you use our website or visit our website and social media channels, your personal data will be created and updated and processed. .S. by;

• To ensure that our legal obligations are fulfilled as required or required by legal regulations,
• İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş. To carry out the necessary work by the relevant units in order to carry out the commercial activities specified in the articles of association in accordance with the legislation and the relevant company policies, and to carry out the activities in this direction, determination, planning and implementation,
• İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş. Customizing the service products and projects offered by the company according to the tastes, usage habits and needs of the people concerned, providing information about products, services and projects,
• Providing an effective customer service,
• Presenting services and offers,
• Carrying out all kinds of marketing and advertising activities,
• Determining visitor profiles,
• Ensuring the commercial reliability of İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş.,
• Ensuring that requests, demands and complaints are answered and resolved,
• Providing support services to Customers and Visitors within the scope of the contract and within the framework of service standards,
• İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş. Establishing and managing information technology infrastructure,
• Marketing, compliance management, vendor/supplier management,
• Planning, auditing and execution of information security processes,
• br>• Planning and execution of employees' access authorizations to Data Owner information,
• Follow-up of financial and/or accounting transactions, including billing,
• Follow-up of legal affairs,
• Planning and execution of corporate communication activities,
• It can be processed in order to ensure that the data is correct and up-to-date.


2. Transfer of Personal Data and Transfer Purposes

Your personal data; In accordance with the basic principles stipulated by the Law and in accordance with the personal data processing conditions and purposes specified in Articles 8 and 9 of the Law, in line with the legitimate and lawful personal data processing purposes of ISTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş. VE ELECTRONIC MONEY INC. for the following purposes; the necessary work to be done by our business units to benefit you,
• Ensuring the legal and commercial security of the persons with whom we have business relations (administrative operations for communication carried out by İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş., İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş. To ensure the physical security and control of the locations of . İSTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A.Ş. authorities, business partners, suppliers, shareholders, legally authorized institutions and organizations.

Your personal data will be transferred to ISTANBUL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA A. You can get detailed information about the transfer by www.ist-pay.com.

Terms of Use and Agreement

 1. Send money to your friends, family or people you know, never send money to people you don't know, to protect yourself from fraud and fraud.
 2. Scammers may ask you to send money by stating that you have won a prize or by presenting themselves as a police/police chief/prosecutor on the phone. Please note that such cases will be fraud and fraudulent transactions. REMEMBER, a government official will never phone you and ask you to transfer money.
 3. Fraudsters may demand money from you for the solution of a job promise/job opportunity or immigration-related issue, do not respect those who ask you to send them money for these purposes.
 4. If you think you have been exposed to fraud and fraud, contact us at +90 212 280 66 95/97/98.
 5. Reference number, amount, recipient/sender information, etc. for the Money Transfer transaction. Never share it with third parties. The reference number, amount, recipient/sender information regarding the Money Transfer transaction should not be shared with anyone, including the Company Personnel and the representative, except for money sending and receiving transactions, and should not be disclosed to persons other than the parties to the transaction through any means of communication. If the payment transaction is fraudulent or unauthorized due to the lack of protection of the said information by the User or due to the fault of the User, the User shall be liable for any direct and/or indirect damages arising from the said transaction.
 6. Once your money transfer transaction has been paid to the recipient, no cancellation or refund can be made.
 7. As Ist-Pay, no promotion or product information is sent to your e-mail address and mobile phone number. We do not ask you for personal information in any e-mail or SMS. Please do not trust such e-mails and SMS.
 8. You can confirm that the service point you use is our official ist-pay representative on our website www.ist-pay.com. If you have a suspicious service point, please contact us and report it.
 9. You can find our one-time service agreement here.
  Istanbul Payment and Electronic Para Inc. Contact Information
  Phone: +90 212 280 66 95/97/98
  Postal Address: Esentepe Mah. Büyükdere Caddesi Levent Plaza Blok No: 173 Inner Door No: 34 SISLI/İSTANBUL
  E-mail: info@ist-pay.com
  Central Bank of the Republic of Turkey( CBRT) Contact Information Phone : (312) 507 50 00 Postal Address : Hacı Bayram Mah. Istiklal Cad. No:10 06050 Ulus Altindag Ankara

Arbitration Committee

  Dear individual customer, you have submitted a written application to our organization regarding the dispute (which is of an individual nature and therefore not within the scope of commercial activity) arising from the services we provide, within 2 years at the latest, from the date of the disputed transaction or action. and this application, within 20 days from the date of application; If no response has been received, within 60 days from the date of response, starting from the end of the 20-day period for which a response must be given, or if your application is answered negatively or if you do not find the response sufficient, Association of Payment and Electronic Money Institutions of Turkey (“TODEB”) Retail Customer In accordance with the Regulation on the Principles and Procedures of the Arbitration Committee (Link) , you have the right to apply to the TÖDEB Individual Customer Arbitration Committee.

  You can download the application form to TÖDEB Retail Customer Arbitration Committee from the link below or www.todeb.org.tr available on the website. The form can be submitted electronically via www.todeb.org.tr address after filling in the relevant information and uploading the necessary documents.

  https://todeb.org.tr/hakemheyetibasvuruformu/

  Click here for all detailed information about applying to the TÖDEB Retail Customer Arbitration Committee ( https:// todeb.org.tr/page/bireysel-musteri-hakem-heyeti/56/ ). You can also view the Information Brochure (Link).