İstanbul Ödeme Kuruluşu A.Ş. Kullanım Güvenliği Bilgilendirmesi

 1. Dolandırıcılık ve sahtekarlık olaylarından korunmak için, arkadaşlarınıza, ailenize veya tanıdığınız kişilere para gönderiniz, asla tanımadığınız kişilere para göndermeyiniz.
 2. Dolandırıcılar size ödül kazandığınızı belirterek veya telefonda kendini polis/emniyet müdürü/savcı olarak tanıtarak sizden para göndermenizi isteyebilirler. Bu gibi durumların dolandırıcılık ve sahtekarlık işlemleri olacağına dikkat ediniz. UNUTMAYIN ki bir kamu görevlisi asla size telefon ederek para transferi yapmanızı istemeyecektir.
 3. Dolandırıcılar sizden iş vaadi/iş fırsatı veya göç ile ilgili bir konunun çözümlenmesi için para talep edebilir, bu amaçlarla kendisine para göndermenizi isteyen kişilere itibar etmeyiniz.
 4. Dolandırıcılık ve sahtekarlık olayına maruz kaldığınızı düşünüyorsanız 0212 809 77 72-73 numaralı telefonlardan bize ulaşın.
 5. Para Havalesi işlemine ilişkin referans numarası, tutar, alıcı/gönderici bilgileri vb. asla üçüncü kişilerle paylaşmayın.
 6. Para havalesi işleminiz alıcı kişiye ödendikten sonra iptal veya geri ödeme işlemi yapılamaz.
 7. Ist-Pay olarak mail adresinize ve cep telefonu numaranıza herhangi bir promosyon veya ürün bilgisi gönderilmemektedir. Hiçbir e-posta veya SMS’te sizden kişisel bilgilerini istemeyiz. Lütfen bu gibi maillere ve SMS’lere itibar etmeyiniz.
 8. Kullandığınız hizmet noktasının, www.ist-pay.com internet sitemiz üzerinden resmi ist-pay temsilcimiz olduğunu teyit edebilirsiniz. Şüphelendiğiniz bir hizmet noktasının olması durumunda bizimle iletişime geçerek bildirimde bulununuz.
 9. Tek seferlik hizmet sözleşmemize buradan ulaşabilirsiniz.
  İstanbul Ödeme Kuruluşu A.Ş. İletişim Bilgileri
  Telefon: 0212 803 43 74 0212 809 77 73 0212 809 77 72
  Posta Adresi: Kemalpaşa Mahallesi Ordu Caddesi No:58/A Fatih/İSTANBUL
  E-mail: info@ist-pay.com
  Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu İletişim Bilgileri Telefon : (212) 214 50 00 Posta Adresi : Büyükdere Cad. No:106 Şerbetçi İş Merkezi Esentepe Şişli/İSTANBUL
English